YÜKSEK CİNSEL DOYUM


Cinsel enerjiyi daha güçlü bir enerjiye, bir vecd’ e ve kozmik bütünlüğe dönüştürme becerisi doğada yalnız insana aittir. Bu beceri ve olgunluğa erişmenin doğal yolu ise sekse hak ettiği değeri vermekten geçer.

 

Cinsellikte daha yüksek doyumlara ulaşmanın ve ruhsal bir tatmin yaşamanın yolu bazı önerileri dikkate almak ve bunları hayata geçirmekle mümkündür. Biraz sonra dinleyeceğiniz tavsiyeleri hatırlamak için onları not alın ve her bir öneriyi deneyime dönüştürmek konusunda kararlı ve istekli olun.

Sonucu unut ve süreçte kal.

Sekste sonuç odaklı hareket cinsel enerjiyi yüzeysel ve kısa süreli bir tatmin olarak deneyimlemenize sebep olur. Oysa gerçek tatmin tüm bedenin her bir hücresinde doğal olarak ortaya çıkan, bölgesel olmaktan bütünsel olmaya götüren bir deneyimdir. Sekste hedef sadece genital organları boşaltmak olmamalıdır bu nedenle sonuca odaklı zihni bu alışkanlığından vazgeçirmek ve sonucu unutarak tamamen sevişmenin içinde surecin keyfine varmak olmalıdır. Boşalmak ve orgazm olmak arasında önemli bir fark vardır. Boşalmak yalnızca cinsel organlar ile ilgili iken orgazm tüm bedenle ilgilidir. Sonuca odaklı zihin açığa çıkan cinsel enerjiyi dışarı atmakla meşguldür. Süreçte kalma düşüncesi ve niyeti enerjinin farkındalıkla tüm bedene dağılmasını sağlar.

Sekse saygı duymak ve kutsal algılamak.

Cinsellik genel olarak üreme ihtiyacının bir ifadesi olarak algılanır. Yaratımı ve yaratıcılığı ortaya koyan, somut olarak görmemizi sağlayan cinsel enerjidir. Bu nedenle kutsaldır. Ayni zamanda o varlığımızın en ulvi ve en derin boyutlarını deneyimlememizi sağlayan itici bir güçtür. Bu nedenle de kutsaldır. Seksi sıradanlaştırmak ona duymamız gereken saygıyı yok eder ve üreme bilincinde takılarak en ilkel hayvani doğamızı sergiler. Cinsellik hakkında onun özel ve önemli olduğuna dair yeni bir algı geliştirmek, sekse bir ayin bir ibadet gibi yaklaşmak ruhsal deneyimleriniz açısından şarttır.

Ayıp ve günah düşüncelerinden özgürleşmek

Erken çocukluk döneminde cinsel enerjinin keşfi ile başlayan süreç toplumsal, kültürel ve ahlaki yargılar nedeniyle utanç ve suçluluk duygusuna sebep olan  tahribatlar yaratır. Bununla birlikte cinselliğin ayıp, günah ya da pis olduğuna dair bir algı gelişir. Bu düşünceler cinsel enerjiyi bloke eden ve enerjiyi kök çakrada sıkıştıran çoğu zaman zayıflatan durumlar yaratır. Bununla birlikte yasama karşı güvensizlik, endişe ve gelecek kaygısı oluşur. Zihin her zaman gürültülüdür. Seks esnasında düşüncelerin yoğun bombardımanın etkisi altına girmeye sebep olan bu yargılardır. O an futbol maçının skorunu ya da kuru fasulyeyi ıslatıp ıslatmadığını düşünmen bu sebepledir. Düşüncelerden kurtuluşun yolu seksin sağaltım gücüne güvenmen ve inanmandır. Geçmişten getirdiğin yargıların izlerini taşıdığının farkında ol, bu farkındalık tek başına yeterlidir. Düşünceler hücum ettiğinde onların ait olduğu yere dönmesine izin ver. 

Kendini tanımak, ne istediğini bilmek ve bunu ifade etmek

Zihninin cinsel olana dair haritasını keşfetmek, bastırılmış arzularının ve hazlarının  ana hatlarını belirlemek önemlidir. Kendini tanımak  bedeninle daha yakın bir ilişkide olmakla birlikte düşünce ve duygularınla da bağlantıya geçmen demektir. Duyuların bu konuda sana rehberlik eder. Dokunma, tatma, koklama, görme ve işitme duyularını cinsel hazlara dahil etmeli, onları keşfetmelisin. Hangi cinsel uyaranlara tepki verdiğini, seni nelerin heyecanlandırdığını açık bir yürekle kendine itiraf etmelisin. Bu konuda genelde insanlar kendilerini yalnız sanırlar ve cinsel dünyanın zenginliği ile yüzleşmeye cesaret gösteremezler. Gerçekte sekste ne istediğini bilmek, bilinçsiz zihnin içinde olan ve huzursuzluk yaratan arzuları tanımak ve istemediklerini serbest bırakmakla mümkün olacaktır.

Karşılıklı konuşmak, sohbet etmek

Cinsellik hakkında ciddi olarak konuşmak hemen herkes için en zor olandır. Çiftlerin birbirleri ile seks hayatlarını konuşmuyor olmaları ilişkilerini hüsrana uğratan en önemli sebeplerden biridir. Bu konu konuşulmadığında görev bilinci ile kendini gösteren seksüel eylemler ortaya çıkar ve bu durum bilinçsiz bir öfkenin oluşmasına sebep olur. Konuşmak rahatlatır, gerilimi ortadan kaldırır ve çiftlerin birbirlerini keşfetmelerini sağlar. Gerçek anlamda bir bağ kurmak ve yakın olmak cinselliğin sözlü ifadesine izin vermekle mümkündür. Bu aranızdaki samimiyeti daha da derinleştirir.

Her zaman bir ışık olmalı

Karanlıkta sevişmek çoğu zaman bir kaçışın ifadesidir. Arkasında saklanma ihtiyacı olan bu tercihini değiştirmen bedenine ve kendine güven duymanı sağlayacaktır. Hafif bir ışık kaliteli, derin bir seks için gereklidir. Göz bağlantısı kurmak sekste duygulara kolayca erişim fırsatı sunar. Bir miktar ışık partnerinin gözlerini rahatça görmeni sağlayacaktır.

Kokuya önem verin

Cinsel feromon türler arasında seksüel ilişkileri düzenleyen hormonal bir maddedir. Burnun iç kısmında bulunan bir organ ile feromonlar beyne iletilir. Bu sebeple koku önemlidir. Ağır kimyasal kokular yerine tenin doğal kokusu tercih edilmelidir. Duş tek başına yeterli olsa da  parfümlerden tene en yakın hafif kokuların tercih edilmesi cinsel arzuyu tetikler.

Nefesi ve sesi rahat bırak

Nefes bir soluk olmaktan çok daha ötedir. O prana yani evrende var olan tüm enerjinin toplamı, kozmik evrensel enerjidir. Nefesi seksin hareketlerine dahil edip, derin ve güçlü nefesler alıp vererek cinsel enerji çoğaltılmalıdır. Nefesin bütünsel orgazm üzerindeki etkisi çok büyüktür. Güçlü nefesler  orgazmik sesleri tetikler. Ses ile birlikte cinsel enerjinin titreşimi artar, tüm bedene ve auraya yayılır. Sese ve nefese izin verilmeli, baskı serbest bırakılmalıdır. 

Duygulara izin vermek, esnek olmak

Seks bir sağaltım, çok güçlü bir terapidir. Duygularının akışına izin verdiğinde cinsel enerjinin zekâsı onları senin için çözümler. Yüzeye çıkarır ve özgürleşmen için fırsat sunar. Bu bazen ağlama bazen sebepsiz kahkahalar olarak kendini gösterir. Bazen de her ikisini ayni anda deneyimletir. Duygularına erişim vermek için seksin iyileştirme gücüne güvenmen yeterlidir. 

Dişil ve eril denge

Dişil olan yin enerji sekste derinlik, narinlik ve yumuşaklıkla kendini ifade eder. Eril olan yang enerji ise aktif, sıcak ve tutkuludur. Her ikisini dengeli kullanmak gerçek bir sevişme demektir. Ateşli yang ile bazen vahşi bir kaplana dönüşebilir, narin yin ile okyanusun derin sularında yüzebilirsin. Her ikisi ile denge sağladığında ruhsal olan diğer boyutlarına açılırsın. 

Fantezilere izin vermek

Cinsel fanteziler üretmek ve bunları paylaşmak hayal gücünü kuvvetlendirir. Mekanik düşünce bicimi seksi sıradanlaştırır. Hayal gücü seni sonsuz potansiyeline açacak olan bir kapıdır. Bulunduğun mekandan ve zamandan bağımsız olarak hayal gücü ile çıkacağın cinsel yolculuk seni daha derin deneyimlere taşıyacaktır. Partnerinin de içine dahil olduğu fantezilerle eğlenceli yeni serüvenlere yelken açabilirsin. 

Spontane seksten randevulu sekse

Randevulaşmak, spontanlıktan farklı olarak alışkanlıkları değiştirmek ve yeni kesifler yaratmak için gereklidir. Sadık kalacağınız bir program yaparak öncesinde mumlarla aydınlatılmış bir mekan, erotik bir müzik, değişik besin tatlarından oluşturulmuş bir tabak ve hoş giysilerle hazırlanmanızı kolaylaştırır. Randevunuza uzunca bir zaman ayırarak içine masaj, dans, meditasyon ve farklı ritüelleri dahil edebilirsiniz.

Flört edin 

Günün farklı zamanlarında yazılı veya sesli iletişime geçerek cinsel enerjinizi ifade edin. Partnerinize yazacağınız arzulu bir mesaj ilişkinizdeki heyecanı dinamik tutacaktır. 

Bu konuda kendinizi geliştirin.

Cinselliğe dair kitaplar okuyarak, araştırmalar yaparak, görsel ve yazılı iletişim kanallarını bilinçli bir şekilde kullanarak kendinizi geliştirin. Cinsel organlarınızın bilmediğiniz daha derin özelliklerini öğrenmeniz burada saklı olan çok büyük bir ilme açılmanızı sağlayacaktır. Kozmik ilmin sırrı bedenimizde bilinçsizce kaçındığımız ya da çok çekildiğimiz bu uzuvlarımızda yatmaktadır. Burası kadim bilgelik yolunun ana kapısıdır.

EĞİTİM TAKVİMİ

GERİ BİLDİRİMLER


Tüm yorumlar

MERYEM'DEN MEKTUPLAR

Hayatın sana sunduğu senaryolar vardır, yaptığın seçimler senaryolarını oluşturur. Çoğu zaman bilinçli seçim yapmayız, seçimlerimiz kodlanmış hafıza sistemimizden otomatik olarak gelir. Hayatın seninle oynadığı bir telekutu oyunu gibidir bu. Sana sunduklarını kabul etmeyi mi seçiyorsun yoksa kutuna mı gitmek istiyorsun?  Kutunun boş çıkma ihtimalide var bunu hatırla, yine de senin için tasarlanmış ve seni bekleyen özel bir kutu. 
Bu seçimi bilinçli olarak yaptığında ve boş da olsa kutuna yöneldiğinde yaşamın hiç beklemediğin bir hızla ve kuvvetle aniden değişebilir. İşte bu kadar kolaydır! Zor olan, sahip olduğunu sandığın her şeyden vazgeçmeyi göze alabilmektir.

Sevişmek bir ihtiyaç hali olmaktan çıkmalı! Sevişmek sanata dönüştürülmeli.
Bir şarkı söylersin, sesini duyurmak, ünlü olmak, para kazanmak için.
Bir de şarkı söylersin yalnızca keyif aldığın için.
Keyif alarak sesini şarkıyla paylaştığında ve keyif alarak bedenini, ruhunu sevişerek paylaştığında  varlığın varoluşun  armağanı haline dönüşür.
Sevişmeye dair zihnindeki tüm kodlanmaları çözmek, sevişmeyi "insan" doğasına bırakmayı öğrenmek zorundasın.
İşte o zaman sevişirken "BİR" olursun, gerçekten bir olur ve kendinle ilgili bildiğinden öteye ulaşırsın. 
Oysa ihtiyaçlar sevişmeyi kuşatmış durumda, dokunulma ihtiyacı en çok. Ait olma ihtiyacı. Korunma, kollanma, desteklenme, sevilme, görülme, anlaşılma, yeterli ve değerli hissetme ihtiyacı. Bu ihtiyaçlarla girdiğimiz ilişki ve sevişmeler yine bu ihtiyaçlarımızın karşılanmaması halinde büyük hayal kırıklıklarına dönüşüyor. 
Bu kadar çok ihtiyaç varken ve henüz sen bunları keşfetmemişken sevişmenin sanatsal ruhunun ortaya çıkması mümkün değildir.

Mesele cinselliğin kendisi değildir. Mesele cinselliğe dair algınız, zihinsel tutumunuzdur. Cinsel algıya dair karmaşık ve bölünmüş düşünceleriniz zihninizi hep aynı seviyede tutar, bu tekamülünüzün önündeki en büyük engeldir. Pornografi size seksi öğretmez o tüm duyularınıza zarar vererek size halusinatif bir cinsel dünya sunar. Sizi hakikatten tamamen  uzaklaştırır. 
Cinsel bilinçsizliğiniz tam bilinçlilik haline geçmedikçe farkında bile olmadığınız subliminal etkilere maruz kalmaya devam edersiniz.  Bugün gördüğünüz dünyaya tamamen çıplak gözlerle bakın. Çıplak kulaklarla duyun, çıplak bırakın burnunuzu. Ve çırılçıplak olsun hisleriniz.

Senden sana göçteyim Hak,
Sen'i başka türlü görmeye geldim.
Hicretim ben'den Ben'edir muhakkak
Ben'i başka türlü duymaya geldim.
Bildiğim ne varsa yok sayarak
Sen'i başka türlü bilmeye geldim.
Yolların hepsi sanadır, söyle hangisi müstahak ?
Ben'i başka türlü tatmaya geldim.

Zaten çok karmaşık ve tümüyle komplike zihnini, 
En basit, En sade, En anlaşılır hali için deşifre etmeye, 
Seni sana kabul ettirmeye, 
Mesafelerini daraltmaya, 
Özgürlüğünü onamaya, 
Varlığını onurlandırmaya, 
Seçimlerin her ne olursa olsun seni sevmeye hiç vazgeçmeden devam ediyoruz. 

Ey benim aramaktan yorgun düşmüş dostlarım,
Basitliğe susamış sevdalılarım,
Bildikleri ama dokunamadıkları gerçeklerine "Varım!" diyen aşklarım,
Sevgililerim,
Can'larım.

İşlenmiş ve süs eşyası haline getirilmiş olan değerli taşlara mücevher adı verilir, o değerli taşların hiç bozulmamış özüne ise cevher denir.
Sen bir cevhersin. İşlenmiş olman ve başka bir şeye benzetilmiş olmanın hiçbir önemi yok. Bu sana değerinden hiçbir şey kaybettirmedi. Yeter ki cevher olduğun gerçeğini yeniden hatırla.

Cinsel mutluluk konusunda suçlu hissetmek bizi köklerimizden koparır ve bundan dolayı her turlu manipülasyona açık hale geliriz bir anlamda kullanılıyor oluruz. Cinsellik ilahi paylaşımlara açılan önemli bir plandır. Tantra hep istediğimiz sarsılmaz iradenin yoludur. Cinsel doyumun ve aşkın olduğu bir yaşam hayatımızda onarılmaya ihtiyaç duyulan tüm diğer alanları iyileştirir. Ruhsal ve fiziksel sağlık, bütünlük ve akış getirir.

HABERDAR OL

Etkinliklerden ve son yazılardan haberdar olun.

@

SATH REHBERLİK

sample image

Kayıt ve sorularınız için
bilgi@meryemsuna.com

Kamp Eğitimleri ve İnzivalar:
+90 553 823 41 41

Haftasonu Atölyeleri:
+90 553 463 08 08

EĞİTİMLER