CİNSELLİKTEN TİNSELLİĞE


Bir sanatçı, bir usta, bir yaratıcı olarak kendini hatırlamanın yolu yine kendi öz kaynaklarına sahip çıkmanda yatar.

 

Cinsel enerjin senin yaşamsal öz kaynağındır. Kaynağa ulaşmak varoluşunun cinsel yönünü ve doğasını anlamak, kabullenmek ve sevmekle mümkündür. Cinsel enerjin sana yalnızca fiziksel cinsel birleşme için ilham vermez ayni zamanda yaşamının her alanında huzur, bolluk, bereket, sevgi ve birlik deneyimleri de yaratır. Cinsel olanın tinsel olan ile arasında hiçbir fark yoktur bu farkı yaratan, birini aşağıda diğerini yukarıda tutan zihnindir. Yaşam, cinsel enerjinin formu olan cinsel organlar ile başlar bu sebeple genital bölgen  kutsaldır. Yaşamın gerçek manasını kavrarsan cinselliğin anlamını ve gücünü de kavrarsın. Bizler yaşamı koşullanmış zihnimizin tamamen mekanik algısı sanıyoruz. Üreme, doğum, büyüme, beslenme ve bakım gibi temel prensiplerin yerine geldiği, nefes alıp verdiğimiz ve ölüme dek suren bir yolculukta sosyalleşerek maddi güvence ve konfor inşa ettiğimiz, temel ihtiyaçlarımızı karşılamakla sorumlu olduğumuzu sandığımız  sıradan bir kavram olarak algılıyoruz. Bu yanılgı yüzünden cinsel enerjimizin gücünü ve önemini inkar ediyor, görmezden geliyoruz. Oysa cinselliğin doğasında yalnızca bir yaşam vermek yoktur aynı zamanda yaşamı korumak, beslemek, büyütmek, paylaşmak ve yüceltmek vardır. 


İçinde bulunduğun yaşam senin için ne kadar canlı? Ne kadar doyumlu ve tatmin hissediyorsun? Hiçbir içsel sıkıntının olmadığı taptaze uyanışların var mı uykundan? Tek başına kaldığında kendinle zaman geçiriyor olmanın heyecanını yaşıyor musun? Bir sonraki anı planlamadan olduğun mekanın ve zamanın içine doluyor musun? Kederin ağır yükü ile yorgun bir bedende mi, neşe ile yer çekimine karşı koyan hafif bir bedende misin?


Yasamı yaşanılır kılan formül basittir. Ve bu formüle sahip olduğunu unutman aslında bu basitlikte yatar. Çünkü zihnin yapay zekâsı zor olana odaklanmıştır ve yasamı zor kılan düşüncelere yapışmaktan hoşlanır. Oysa içsel huzurun ve dinginliğin basit formülü senin için  yaratımın merkezi olan iki bacağının arasında saklıdır. Bunca zaman oradaki çağrıyı ya bir gevezelik olarak algıladın ya bir isyankar ya da susmayan bir talepkar. Gerçek anlamda dikkatini verip sana seslenişinin ardındaki gizemi bilmeye çalışmadın. 
Kendini tümüyle iyi hissettiğin kusursuz bir yaşamın çağrısı olarak enerjinin cinsel yönü harekete geçerek seni yine yeniden, hiç durmadan yasama davet ediyor. 


Bu çağrıya kulak vermen için zihninde cinselliğe dair oluşturduğun tüm hatalı algılardan, benliğine yönlendirdiğin suçluluk ve utanç duygularından arınman gerekiyor. Daveti hissettiğin anların geçmişte bıraktığı yaralı izleri sürmen kırgınlığını onarman için gereklidir. Buna şimdi, su an başlayabilirsin. Bir yerde bir sebeple kopardığın içsel bağlantıyı yeniden geri kazanabilirsin. Hislerinle temasa geçip tüm dikkatini, sürekli dışarı akarak israf olan tüm enerjini yeniden içeri yönlendirebilirsin. Kaynakla her daim temasta olup tüm seçimlerini bilinçli, isteyerek  ve uyanık olarak yapabilirsin. Sürekli ve sıklıkla değişen duygu ve düşüncelerinin içinde sürüklenmek yerine onların efendisi olabilirsin.  Bunun için ihtiyacın olan öncelikle kendi yaşam pınarının suyunu kendin kesmiş olduğun düşüncesini kabullenmek ve tüm seçimlerinin sorumluluğunu üstlenmektir. Bu sorumluluğu almak yetişkinliktir ve ancak bir yetişkin yüksek tatminin olduğu cinsel olgunluğa sahiptir. Seçimlerimizin neler olduğunu hatırlamak için afirmasyonlarımıza başlamadan önce tüm dikkatini bacaklarının arasına, genital bölgene getir. Bu enerjinin dikkatini yasam merkezine çekmene yardımcı olacaktır. Farkındalığını derinleştirmek için anal ve genital kaslarına odaklan, sıkıp bırakarak bir hareket başlatabilirsin. Bu hareket barsak ve idrar hareketlerini yönetmek için kullandığın kaslarla aynıdır. Nefesinin doğal hali her alma ve verme hareketinde bu merkeze kadar ulaşmasıdır, Kaslarını her sıktığında nefesini takip et ve nereye kadar uzandığını gözlemle. Herhangi bir zorlama yapmadan kaslarını yavaşça sıkıp bırakarak nefesinin hareketini gözlemle. 

Bu meditasyon zihninizin cinsellikle ilgili algısını onarmak, yeni bir vizyon yaratmak için tasarlanmıştır. Sakin ve rahat hissettiğiniz bir ortamda kollarınız ve bacaklarınız serbest olarak oturun veya uzanın. Meditasyon esnasında bedeninizin tepkilerini gözlemleyin, duygularınızı izleyin. Direnç gösteren düşünceler gelirse onları anlayışla kabul edin bu düşüncelerin size ait olmadığını hatırlayın ve serbest bırakarak gitmelerine izin verin. İstediğiniz sıklıkta istediğiniz bir zaman diliminde meditasyonu tekrar edebilirsiniz.

Kaslarını her sıktığında nefes al ve nefesini verirken gevşet. Bunu birkaç kez tekrarla. Nefesinin doğal hali her alma ve verme hareketinde bu merkeze kadar ulaşmasıdır, Kaslarını her sıktığında nefesi içine al ve nefesi verirken kaslarını gevşet. Nefesi her aldığında kaslarını yavaşça sık ve gevşetirken nefesini ver. 

Her sıktığında nefesinin uzandığı alanı izle ve nefesini her verdiğinde boşaltabildiğin alanın farkında ol. 
İçine bir nefes olarak dolan, yasamın, yine yaşamı başlatan cinsel merkezine kadar uzanması senin için doğal ve gerekli olandır.

Tümüyle kulağına odaklan ve sesime dikkatini vererek benimle birlikte tekrarla. 

Cinsel enerjim benim yaşam kaynağımdır, O'ndan ayrı göremem.

Cinsel enerjim yaratımdır ve Yaratıcı ile aynıdır. O'ndan ayrı göremem.

Cinsel enerjim zekadır ve zekamı O'ndan ayrı göremem.

Cinsel enerjim güçtür ve gücümü O'ndan ayrı göremem.

Cinsel enerjim Bir olma arzumu ifade eden sevgidir. Ve sevgiyi O'ndan ayrı göremem.

Cinsel enerjim beni yücelten özgürlüktür. Ve ruhumu O'ndan ayrı göremem.

Cinsel olanın içinde saklı olan gerçeğimi bölmeden, parçalamadan, ayırmadan olduğu gibi, olduğum gibi kabul ediyorum. 

Cinsel olana dair zihnimdeki tüm yargılar yaşam gücümü tüketir ve enerjimi israf eder buna izin veremem. 

Cinsel gücüm demek arzularımı ve tutkularımı görmem, kabul etmem ve onları bilinçli bir şekilde kullanmam demektir.

Dış dünya deneyimlerimin tümü cinsel enerjimle olan ilişkimin ifadesidir. Sağlıklı yaşam enerjim sağlıklı ve mutlu bir realite yaratır.

Cinselliğimi hafızamdaki geçmiş deneyimlerimle sınırladığımı biliyorum, içinde suçluluk olan hatıralarımın yükünü şimdi bırakıyorum.

Zihnimden geçen cinsel düşüncelerimden ötürü kendimi  suçlu ve günahkar hissetmekten vazgeçiyorum. Yalnız olmadığımı biliyorum. Düşüncelerim benim gerçek kimliğim değildir. Onlar gelir ve geçer.

Yaşam bir dünya nimetidir ve içinde barındırdığı canlılık cinseldir. Bu canlılığın bana sunulan bir nimet olduğunu biliyorum. Onu koruyor ve sahip çıkıyorum.

Seks cinsel enerjimin yalnızca bir ifadesidir. Cinsel enerji tek basına seksüel bir eylem değildir. Yaşam kaynağımı kısırlaştıran bu düşünceyi simdi bırakmayı seçiyorum.

Seks, yaşam gücümü tanımam ve anlamam için bir araçtır, asıl olan seks ile keşfettiğim bu tadı aldığım ve verdiğim her nefesin içinde deneyimlememdir.

Cinselliği çağrıştıran tüm kavramlar, semboller, mesajlar her an her yerde. Onlara karşı uyanık ve bilinçli olmayı seçiyorum. Zihnime nüfuz etmesine ve beni bilinçsizce tüketim eylemlerine yöneltmesine izin vermiyorum. 

Cinselliğe dair tüm seçimlerimi bilinçli olarak yapıyorum ve seçimlerim ne olursa olsun Yaratıcının sevgisinin benimle olduğunu biliyorum.

Seçimlerim ne olursa olsun Yaratıcının sevgisinin benimle olduğunu biliyorum.

Yaratıcının sevgisinin benimle olduğunu biliyorum.

Sevginin benimle olduğunu biliyorum.

Sevginin ben olduğumu biliyorum.

Sevgi benim.

Ben sevgiyim.

 

EĞİTİM TAKVİMİ

GERİ BİLDİRİMLER


Tüm yorumlar

MERYEM'DEN MEKTUPLAR

Hayatın sana sunduğu senaryolar vardır, yaptığın seçimler senaryolarını oluşturur. Çoğu zaman bilinçli seçim yapmayız, seçimlerimiz kodlanmış hafıza sistemimizden otomatik olarak gelir. Hayatın seninle oynadığı bir telekutu oyunu gibidir bu. Sana sunduklarını kabul etmeyi mi seçiyorsun yoksa kutuna mı gitmek istiyorsun?  Kutunun boş çıkma ihtimalide var bunu hatırla, yine de senin için tasarlanmış ve seni bekleyen özel bir kutu. 
Bu seçimi bilinçli olarak yaptığında ve boş da olsa kutuna yöneldiğinde yaşamın hiç beklemediğin bir hızla ve kuvvetle aniden değişebilir. İşte bu kadar kolaydır! Zor olan, sahip olduğunu sandığın her şeyden vazgeçmeyi göze alabilmektir.

Sevişmek bir ihtiyaç hali olmaktan çıkmalı! Sevişmek sanata dönüştürülmeli.
Bir şarkı söylersin, sesini duyurmak, ünlü olmak, para kazanmak için.
Bir de şarkı söylersin yalnızca keyif aldığın için.
Keyif alarak sesini şarkıyla paylaştığında ve keyif alarak bedenini, ruhunu sevişerek paylaştığında  varlığın varoluşun  armağanı haline dönüşür.
Sevişmeye dair zihnindeki tüm kodlanmaları çözmek, sevişmeyi "insan" doğasına bırakmayı öğrenmek zorundasın.
İşte o zaman sevişirken "BİR" olursun, gerçekten bir olur ve kendinle ilgili bildiğinden öteye ulaşırsın. 
Oysa ihtiyaçlar sevişmeyi kuşatmış durumda, dokunulma ihtiyacı en çok. Ait olma ihtiyacı. Korunma, kollanma, desteklenme, sevilme, görülme, anlaşılma, yeterli ve değerli hissetme ihtiyacı. Bu ihtiyaçlarla girdiğimiz ilişki ve sevişmeler yine bu ihtiyaçlarımızın karşılanmaması halinde büyük hayal kırıklıklarına dönüşüyor. 
Bu kadar çok ihtiyaç varken ve henüz sen bunları keşfetmemişken sevişmenin sanatsal ruhunun ortaya çıkması mümkün değildir.

Mesele cinselliğin kendisi değildir. Mesele cinselliğe dair algınız, zihinsel tutumunuzdur. Cinsel algıya dair karmaşık ve bölünmüş düşünceleriniz zihninizi hep aynı seviyede tutar, bu tekamülünüzün önündeki en büyük engeldir. Pornografi size seksi öğretmez o tüm duyularınıza zarar vererek size halusinatif bir cinsel dünya sunar. Sizi hakikatten tamamen  uzaklaştırır. 
Cinsel bilinçsizliğiniz tam bilinçlilik haline geçmedikçe farkında bile olmadığınız subliminal etkilere maruz kalmaya devam edersiniz.  Bugün gördüğünüz dünyaya tamamen çıplak gözlerle bakın. Çıplak kulaklarla duyun, çıplak bırakın burnunuzu. Ve çırılçıplak olsun hisleriniz.

Senden sana göçteyim Hak,
Sen'i başka türlü görmeye geldim.
Hicretim ben'den Ben'edir muhakkak
Ben'i başka türlü duymaya geldim.
Bildiğim ne varsa yok sayarak
Sen'i başka türlü bilmeye geldim.
Yolların hepsi sanadır, söyle hangisi müstahak ?
Ben'i başka türlü tatmaya geldim.

Zaten çok karmaşık ve tümüyle komplike zihnini, 
En basit, En sade, En anlaşılır hali için deşifre etmeye, 
Seni sana kabul ettirmeye, 
Mesafelerini daraltmaya, 
Özgürlüğünü onamaya, 
Varlığını onurlandırmaya, 
Seçimlerin her ne olursa olsun seni sevmeye hiç vazgeçmeden devam ediyoruz. 

Ey benim aramaktan yorgun düşmüş dostlarım,
Basitliğe susamış sevdalılarım,
Bildikleri ama dokunamadıkları gerçeklerine "Varım!" diyen aşklarım,
Sevgililerim,
Can'larım.

İşlenmiş ve süs eşyası haline getirilmiş olan değerli taşlara mücevher adı verilir, o değerli taşların hiç bozulmamış özüne ise cevher denir.
Sen bir cevhersin. İşlenmiş olman ve başka bir şeye benzetilmiş olmanın hiçbir önemi yok. Bu sana değerinden hiçbir şey kaybettirmedi. Yeter ki cevher olduğun gerçeğini yeniden hatırla.

Cinsel mutluluk konusunda suçlu hissetmek bizi köklerimizden koparır ve bundan dolayı her turlu manipülasyona açık hale geliriz bir anlamda kullanılıyor oluruz. Cinsellik ilahi paylaşımlara açılan önemli bir plandır. Tantra hep istediğimiz sarsılmaz iradenin yoludur. Cinsel doyumun ve aşkın olduğu bir yaşam hayatımızda onarılmaya ihtiyaç duyulan tüm diğer alanları iyileştirir. Ruhsal ve fiziksel sağlık, bütünlük ve akış getirir.

HABERDAR OL

Etkinliklerden ve son yazılardan haberdar olun.

@

SATH REHBERLİK

sample image

Kayıt ve sorularınız için
bilgi@meryemsuna.com

Kamp Eğitimleri ve İnzivalar:
+90 553 823 41 41

Haftasonu Atölyeleri:
+90 553 463 08 08

EĞİTİMLER