BÜTÜNSEL UYUM MEDİTASYONU


Bütünsel Uyumlanma Meditasyonu

 

Bu meditasyon yaşamın içinde ilişkide olduğumuz diğerleri ile aramızda uyum, ahenk ve bütünlük sağlamak konusunda  yardımcı olur.  Özellikle çiftler arasındaki bağı güçlendirmek, daha derin ve nitelikli bir iletişim geliştirmek, hislerimizle bağlantıya geçmek, gerçek manada samimiyeti deneyimlemek ve ruhsal bütünlüğe adım atmak için gereklidir. Her biri 8 dk'lik 5 farklı aşamadan oluşan bu meditasyon 40 dakika boyunca sürecektir, bu sure içinde tamamen sessiz bir iletişimde kalmalı ve konuşmamalısınız. Kendinizi rahat hissedeceğiniz kıyafetler seçebilir veya çıplak olabilirsiniz . Meditasyon boyunca oturma pozisyonunda olacağınızdan sırtınızın rahat olmasına özen gösterin. Öncesinde sıcak bir duş almanız, ağız ve vücut bakımına önem vermeniz, ağır kimyasal kokular kullanmamanız meditasyonun sizin için daha derin geçmesini sağlayacaktır. Rahatsız edilmeyeceğinizden emin olduğunuz özel bir zaman hazırlayın, kokusuz mumlardan odanızın içine istediğiniz kadar yerleştirebilirsiniz. Hazır olduğunuzda meditasyon için çalışmayı yapacağınız partneriniz ile birbirinize dönük olarak yakın mesafede karşılıklı oturun. Aranızdaki mesafe kol ve bacakların birbirine temas edebileceği bir açıklıkta olmalıdır. Bacaklarınızı birbirinizin bacaklarının üstüne gelecek şekilde rahatça uzatabilirsiniz. Oturma pozisyonunu aldıktan sonra eslerden biri ellerini avuç içleri yukarı bakacak şekilde bacaklarına paralel olarak açar. Diğeri avuç içleri aşağı bakacak şekilde partnerinin avuçları ile birleştirir. Parmaklar bileklere uzanmalı ancak sert bir şekilde kavranmamalıdır. Hafif bir dokunuş bağlantının kurulması için yeterlidir. Önemli olan avuç içlerinin temas etmesidir. Parmak uçlarının her biri mutlaka bileklere dokunmalı ancak baskı uygulanmamalıdır. Pozisyonunuzu aldıktan hemen sonra meditasyona geçmeye hazır olduğunuzda kendinizi birazdan başlayacak olan müziğe bırakabilirsiniz.  

1- Şimdi partnerinin gözlerine bak. Bakarken baktığının gerçekte kim olduğunu görmeye izin ver. Bu bağlantının senin için ne ifade ettiğini ve sana nasıl hissettirdiğini gözlemle. Bedeninin tümüyle farkında ol. Kurduğun bu görsel iletişimde bedeninde ve duygularında olan biteni izle.

2-Şimdi ellerini çöz, sol elini partnerinin göğsüne kalp merkezine koy ve göz bağlantısına devam et. Baktığın gözlerde hep gördüğün belki de bu ana kadar farkında olmadığın sevginin sana akmasına izin ver. Bunun için herhangi bir zorlamaya ihtiyacın yok. Yalnızca bak. Bakan gözler ol.

3- Bu aşamada pozisyonu bozmadan biriniz aktif ve verici, diğeri tamamen pasif ve alıcı olmalıdır. Bu secimi yapmakta zorlanırsanız bunun yaşamanıza nasıl yansıdığının farkında olun. 
Pasif olan sen gözlerini kapa ve derin bir teslimiyet ile kendini partnerine bırak. Aktif olan sen partnerinin aurasını yavaş ve yumuşak dokunuşlarla oksa.  Burada bedene dokunmadan bedenin çevresinde ulaşabildiğin tüm enerji alanına temas et. Dokunmak için kendini zorlama buna ihtiyacın yok, dokunuşun kendisi ol ve bırak ellerin kendi ritmini yakalasın.

4- Şimdi aktif olan sen gözlerini kapa ve alıcı olmak üzere kendini aç. Pasif olan sen gözlerini aç ve verici olmak üzere kendini ellerinin dansına bırak. Partnerinin aurasını okşarken onun enerji alanına bu şekilde temas etmenin tadını çıkar. Ellerinde oluşan hissiyatın farkında ol. Gözlerin ellerinin hareketine eşlik etsin ve içindeki hayranlığın yüzeye çıkmasına izin ver. Bu senin çok özlediğin bir vuslat halidir. Bu kutsi hal kavuşmadan önceki son yakınlıktır.

5-Şimdi birbirinin gözlerine bakarken yükselmekte olan şükran duygusuna güven ve ona tümüyle izin ver. Gözlerini ayırmadan partnerinin ellerini tut, kendini doğal uyumuna ve enerjinin akışına bırak. Beraberce sonsuzluğa uzanan bu yolculuğun içinde erimeye, kaybolmaya bütünüyle kendini unutup yeniden var olmaya hazır ol. 

 

EĞİTİM TAKVİMİ

GERİ BİLDİRİMLER


Tüm yorumlar

MERYEM'DEN MEKTUPLAR

Hayatın sana sunduğu senaryolar vardır, yaptığın seçimler senaryolarını oluşturur. Çoğu zaman bilinçli seçim yapmayız, seçimlerimiz kodlanmış hafıza sistemimizden otomatik olarak gelir. Hayatın seninle oynadığı bir telekutu oyunu gibidir bu. Sana sunduklarını kabul etmeyi mi seçiyorsun yoksa kutuna mı gitmek istiyorsun?  Kutunun boş çıkma ihtimalide var bunu hatırla, yine de senin için tasarlanmış ve seni bekleyen özel bir kutu. 
Bu seçimi bilinçli olarak yaptığında ve boş da olsa kutuna yöneldiğinde yaşamın hiç beklemediğin bir hızla ve kuvvetle aniden değişebilir. İşte bu kadar kolaydır! Zor olan, sahip olduğunu sandığın her şeyden vazgeçmeyi göze alabilmektir.

Sevişmek bir ihtiyaç hali olmaktan çıkmalı! Sevişmek sanata dönüştürülmeli.
Bir şarkı söylersin, sesini duyurmak, ünlü olmak, para kazanmak için.
Bir de şarkı söylersin yalnızca keyif aldığın için.
Keyif alarak sesini şarkıyla paylaştığında ve keyif alarak bedenini, ruhunu sevişerek paylaştığında  varlığın varoluşun  armağanı haline dönüşür.
Sevişmeye dair zihnindeki tüm kodlanmaları çözmek, sevişmeyi "insan" doğasına bırakmayı öğrenmek zorundasın.
İşte o zaman sevişirken "BİR" olursun, gerçekten bir olur ve kendinle ilgili bildiğinden öteye ulaşırsın. 
Oysa ihtiyaçlar sevişmeyi kuşatmış durumda, dokunulma ihtiyacı en çok. Ait olma ihtiyacı. Korunma, kollanma, desteklenme, sevilme, görülme, anlaşılma, yeterli ve değerli hissetme ihtiyacı. Bu ihtiyaçlarla girdiğimiz ilişki ve sevişmeler yine bu ihtiyaçlarımızın karşılanmaması halinde büyük hayal kırıklıklarına dönüşüyor. 
Bu kadar çok ihtiyaç varken ve henüz sen bunları keşfetmemişken sevişmenin sanatsal ruhunun ortaya çıkması mümkün değildir.

Mesele cinselliğin kendisi değildir. Mesele cinselliğe dair algınız, zihinsel tutumunuzdur. Cinsel algıya dair karmaşık ve bölünmüş düşünceleriniz zihninizi hep aynı seviyede tutar, bu tekamülünüzün önündeki en büyük engeldir. Pornografi size seksi öğretmez o tüm duyularınıza zarar vererek size halusinatif bir cinsel dünya sunar. Sizi hakikatten tamamen  uzaklaştırır. 
Cinsel bilinçsizliğiniz tam bilinçlilik haline geçmedikçe farkında bile olmadığınız subliminal etkilere maruz kalmaya devam edersiniz.  Bugün gördüğünüz dünyaya tamamen çıplak gözlerle bakın. Çıplak kulaklarla duyun, çıplak bırakın burnunuzu. Ve çırılçıplak olsun hisleriniz.

Senden sana göçteyim Hak,
Sen'i başka türlü görmeye geldim.
Hicretim ben'den Ben'edir muhakkak
Ben'i başka türlü duymaya geldim.
Bildiğim ne varsa yok sayarak
Sen'i başka türlü bilmeye geldim.
Yolların hepsi sanadır, söyle hangisi müstahak ?
Ben'i başka türlü tatmaya geldim.

Zaten çok karmaşık ve tümüyle komplike zihnini, 
En basit, En sade, En anlaşılır hali için deşifre etmeye, 
Seni sana kabul ettirmeye, 
Mesafelerini daraltmaya, 
Özgürlüğünü onamaya, 
Varlığını onurlandırmaya, 
Seçimlerin her ne olursa olsun seni sevmeye hiç vazgeçmeden devam ediyoruz. 

Ey benim aramaktan yorgun düşmüş dostlarım,
Basitliğe susamış sevdalılarım,
Bildikleri ama dokunamadıkları gerçeklerine "Varım!" diyen aşklarım,
Sevgililerim,
Can'larım.

İşlenmiş ve süs eşyası haline getirilmiş olan değerli taşlara mücevher adı verilir, o değerli taşların hiç bozulmamış özüne ise cevher denir.
Sen bir cevhersin. İşlenmiş olman ve başka bir şeye benzetilmiş olmanın hiçbir önemi yok. Bu sana değerinden hiçbir şey kaybettirmedi. Yeter ki cevher olduğun gerçeğini yeniden hatırla.

Cinsel mutluluk konusunda suçlu hissetmek bizi köklerimizden koparır ve bundan dolayı her turlu manipülasyona açık hale geliriz bir anlamda kullanılıyor oluruz. Cinsellik ilahi paylaşımlara açılan önemli bir plandır. Tantra hep istediğimiz sarsılmaz iradenin yoludur. Cinsel doyumun ve aşkın olduğu bir yaşam hayatımızda onarılmaya ihtiyaç duyulan tüm diğer alanları iyileştirir. Ruhsal ve fiziksel sağlık, bütünlük ve akış getirir.

HABERDAR OL

Etkinliklerden ve son yazılardan haberdar olun.

@

SATH REHBERLİK

sample image

Kayıt ve sorularınız için
bilgi@meryemsuna.com

Kamp Eğitimleri ve İnzivalar:
+90 553 823 41 41

Haftasonu Atölyeleri:
+90 553 463 08 08

EĞİTİMLER